بست کمربندی چیست ؟

بست کمربندی نوعی بست، جهت نگهداشتن چند کابل یا جسم در کنار یکدیگر است. هر بست کمربندی یک دندانه‌ی هم سطح شده در یک طرف خود دارد که طرف دیگر بست درون آن قفل می‌شود. بست‌ کمربندی با توجه به نیاز مصرف کنندگان در رنگ‌ها و سایزهای مختلفی طراحی و ساخته‌ می‌شود که این سایزبندی‌های مختلف این امکان را فراهم‌ می‌کند که بتوان برای نگهداری بارهای کوچک، از نوع نازک بست  و برای بارهای بزرگ، از بست با استحکام کششی بالا استفاده کرد.

از این نوع بست برای مهار و بسته‌بندی و نگهداری سیم‌ها و کابل‌ها در میان لوازم جانبی برقی استفاده‌ می‌شود همچنین از بست کمربندی‌ می‌توان در هدایت لوله خروجی ماشین لباسشویی در منزل، درج قیمت روی محصولات در فروشگاه‌ها، بستن برچسب قیمت به یک محصول در قفسه یک فروشگاه، استفاده پلیس و نیروهای نظامی جهت دست بند زدن موقت و قرار دادن محصولات دسته‌ای در قفسه استفاده کرد‌. استفاده از این بست برای هیچ گروهی محدودیتی ندارد و به دلیل سهولت استفاده از آن و همچنین هزینه پایینی که دارد در موارد زیادی کاربرد دارد‌.

این نوع بست در زمینه‌های خاص مانند حمل و نقل، تجهیزات خانگی، سیم‌های بلندگو و ارتباطات از راه دور کاربرد وسیعی دارد‌. برای اطمینان از موثر واقع شدن این نوع بست، نگهداری صحیح از این ابزار امری ضروری است. تولیدکنندگان این محصول توصیه‌ می‌کنند که این نوع بست باید در محیط‌های خشک و خنک نگهداری شوند. زیرا محیط‌های خشک و خنک از تجزیه مواد تشکیل‌دهنده آن جلوگیری‌ می‌کنند همچنین تولیدکنندگان این محصول توصیه‌ می‌کنند از اعمال فشار زیاد بر روی این بست‌ها جلوگیری شود تا عملکرد و شکل خود را از دست ندهند‌.

 

انواع بست کمربندی

 

بست‌های کمربندی را‌ می‌توان به دو گروه استنلس استیل و  پلاستیکی تقسیم کرد‌.

  1. از بست کمربندی پلاستیکی برای بستن برچسب قیمت به یک محصول در قفسه یک فروشگاه و دست بند زدن به بازداشت شدگان استفاده‌ می‌کنند‌. این بست های پلاستیکی از پلی آمید ساخته شده‌اند و نسبت به شرایط محیطی تاثیرپذیر هستند. این محصولات تا قبل از استفاده در کیسه‌های خاء شده بسته‌بندی شده و نگهداری‌ می‌شوند. بهترین زمان برای مصرف بست کمربندی پلاستیکی تا ۳۰ روز بعد از باز کردن بسته‌بندی خاء است‌.
  2. بست  استنلس استیل از بهترین نوع بست جهت خوشه‌بندی کابل‌های شبکه است‌. این نوع بست در مقابل شرایط متفاوت آب و هوایی و اسید‌ها مقاومت زیادی دارد و آب را به خود جذب نمی کند به همین علت از آن در محیط‌های بسته و باز و در زیر زمین و زیر آب و در شرایطی که خوردگی، تغییرات جوی در بازه وسیع، ارتعاش، تابش شدید خورشید یا سرمای شدید وجود دارد استفاده‌ می‌شود‌. از مزایایی این نوع بست‌ می‌توان به مقاومت بسیار زیاد در برابر رطوبت، سرما و گرما، نور خورشید، مواد شیمیایی و اسیدها اشاره کرد.

 

موارد استفاده بست کمربندی پلاستیکی:

 

جداسازی کابلها به منظور استحکام بخشیدن به کابلها و مقاوم نگاه داشتن آنها در تکانها (بخصوص در سایتهای فشار قوی) ، نظم بخشیدن به اتصالات برقی و باکسها و بویژه در محفظه هایی با فضای کم  البته فراموش نشود که بستهای کمربندی قابلیت استفاده برای جداسازی سایر ابزارها را نیز به شما میدهد.

مدلهای متفاوتی را برای این بستها میتوان نام برد ولی همه ی مدلها عموما دارای ظاهر مشابه هستند :

یک رشته ی باریک پلاستیکی با بدنه دارای دندانه که در یک سمت خود یک حلقه ی و در سر دیگر یک لبه ی پیکانی دارد که با وارد کردن سر پیکانی درون حلقه این بست را قفل و محکم کرد. بستهای کمربندی پلاستیکی قفل شونده قابلیت تحمل دمای 40 تا 85 درجه ی سانتی گراد را دارا میباشند و در رنگهای متنوعی قابل عرضه هستند .

طراحی کلاهک یا سر این بستها برق در برابر کشش بالا و فشار و قدرت لازمه را دارا میباشد بنابراین به راحتی قابل استفاده جهت هر چه محکم بستن کابهای نازک میباشد.نوک پیکانی بستهای کمربندی پلاستیکی به راحتی اجازه ی عبور بستها را از میان رشته کابلها و لوله ها میدهد .

 

 

 

رنگهای متفاوت بست کمربندی پلاستیکی برق قابلیت مجزا کردن کابلهای متفاوت را به شما میدهد و به مشابه ی یک سیستم کدینگ عمل کرده که اجازه ی شناسایی رشته معیوب کابل را با سرعت بیشتری به شما میدهد.

در این نوع بستها تنها روش باز کردن کابلها چیدن و قطع کردن بستهای کمربندی پلاستیکی برق میباشد . معمولا برای بستن این نوع بستها از دست استفاده میشود ولی تصور کنید شما ملزم به بستن صدها و یا هزاران بستها  هستید ! در این صورت از “تفنگ بستهای کمربندی ” استفاده میشود .

که این ابزار به خوبی بست کمربندی را تا اندازه ی مورد نظرشما تنگ کرده ، فشرده میسازد و اضافات بستها را که موجب آسیب دست و یا کابل برق میشود قطع میکند. و البته با این ابزار شما در نیروی انسانی و زمان صرفه جویی خواهید کرد .

 

مقایسه بست کمربندی استنلس استیل با بست کمربندی پلاستیکی

 

موارد استفاده از بست استیل مشابه بست کمربندی پلاستیکی است با این تفاوت که از بست استیل در موارد با مقاومت بالا استفاده‌ می‌گردد به عنوان مثال از بست استیل به دلیل مقاومت بالا برای خوشه بندی طولانی مدت کابل‌ها، لوله‌ها و شیلنگ‌ها استفاده‌ می‌شود. بست  پلاستیکی برخلاف بست کمربندی فلزی برای فضاهای باز اصلا مناسب نیست‌.

 

قیمت بستهای کمربندی

 

انتخاب سیستم چفت و بستهای کمربندی مناسب مکانیکی یکی از مهمترین مراحل در هم ریختن کمربند است. اتصال دهنده مکانیکی استحکام و دوام را با نصب سریع و آسان برای گزینه کوتاه مدت با کیفیت و کوتاه ترکیب می کنند.برای تصفیه نتایج خود از فیلترهای سمت چپ استفاده کنید و سیستم اتصال دهنده کمربند مکانیکی را که به بهترین وجه مناسب برنامه شما است پیدا کنید.اتصال دهنده کمربند نوار نقاله یک گزینه تعمیر کمربند هوشمند در زمان کوتاه بودن است و نیاز به حرکت دارید.  طیف گسترده ای از اتصال دهنده مکانیکی را تأمین می کند تا کمربند شما را در اسرع وقت به کار ببرد.انتخاب صحیح سیستم اتصال دهنده کمربند مکانیکی بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر یا کمک در انتخاب بهترین بستها برای کمربند و برنامه خود ، جهت اطلاع از قیمت بستها با شرکت تابان پارس تماس بگیرید.

اتصال دهنده بستهای کمربندی استاپ در نوارهای یک تکه ساخته شده و دارای قطعات اولیه از پیش درج شده برای نصب آسان تر است که به عنوان اتصال دهنده فلزی برای انشعابات کمربند صنعتی مقاوم در برابر سایش قوی نصب شده سریع و آسان تا 200 P.I.W رتبه بندی حمل و نقل غذاهای دریایی ، مواد بسته بندی شده ، بازیافت ، دست زدن به چمدان و سایر کاربردهای حمل مواد سبک توسط تولیدکنندگان HIC Universal هند از بستن این نوع بستها آماده به سنگاپور ، موریس ، تایلند ، زیمبابوه ، کنیا ، نیجریه ، الجزایر ، آمریکا ، ترکیه ، امارات ، سریلانکا ، میانمار ، روسیه ، ویتنام ، انگلیس ، چین ، ژاپن ، اتحادیه اروپا.

لیست قیمت بست های کمربندی

 

نام کالا

تعداد در کارتن

قیمت (ریال)

بست کمربندی    سایز 2.5*10

70000

850

بست کمربندی    سایز 2.5*15

50000

1200

بست کمربندی    سایز 2.5*120

40000

1700

بست کمربندی    سایز 3.6*15

32000

2200

بست کمربندی    سایز 3.6*20

22000

2500

بست کمربندی    سایز 3.6*25

22000

3300

بست کمربندی    سایز 3.6*30

18000

3600

بست کمربندی    سایز 3.6*37

12000

4900

بست کمربندی    سایز 4.8*20

16000

3300

بست کمربندی    سایز 4.8*25

15000

4300

بست کمربندی    سایز 4.8*30

11000

5000

بست کمربندی    سایز 4.8*37

10000

6300

بست کمربندی    سایز 4.8*43

10000

10000

بست کمربندی    سایز 4.8*50

7000

13000

بست کمربندی    سایز 7.6*30

7000

9000

بست کمربندی    سایز 7.6*37

6000

11000

بست کمربندی    سایز 7.6*53

2500

29000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابزار اتصال دهنده

 

ابزارهای اتصال دهنده بستهای کمربندی ، برای اتصال به حداکثر استحکام و ماندگاری ، از اتصال محکم و به درستی تنظیم شده برخوردار هستند. آنها همچنین وظیفه تعبیه بستها را تا 80٪ سرعت می بخشند.

 

بست کمربندی

 

نکات مهم درباره بست کمربندی

 

از نکات مهمی که هنگام خرید این نوع بست باید به آن توجه کرد‌ می‌توان به ۴ مورد زیر اشاره کرد:

  • حتما در هنگام خرید بست کمربندی مورد نظرتان به جنس آن دقت کنید
  • به تعداد بست‌های کمربندی مورد نظرتان توجه لازم را داشته باشید
  • هنگام تحویل بست‌های خود حتما از صحت سالم بودن آن اطلاعات کافی را داشته باشید
  • در صورت مشاهده هر گونه ایرادی از محصولات یا هر گونه سوال، با تولید کنندگان این محصول تماس بگیرید

 

نتیجه گیری

 

اگر قصد خرید این نوع بست دارید حتما قبل از خرید در مورد قیمت و هزینه‌های لازم برای خرید آن، اطلاعات کافی را داشته باشید‌. از آنجا که قیمت این محصول بسیار مناسب و ارزان است. شما‌ می‌توانید با توجه به بودجه‌هایی که دارید مناسب‌ترین بست را تهیه کنید‌. همچنین‌ می‌توانید قبل از خرید بست کمربندی، انتقادات و نظارت سایر خریدارن را در وب سایت مورد مطالعه قرار دهید تا بتوانید با خیال آسوده اقدام به خرید کنید. برای اطلاعات بیشتر و یا خرید بست کمربندی به سایت تابان پارس مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1بست کمربندی چیست؟
بست کمربندی نوعی بست، جهت نگهداشتن چند کابل یا جسم در کنار یکدیگر است. هر بست کمربندی یک دندانه‌ی هم سطح شده در یک طرف خود دارد که طرف دیگر بست درون آن قفل می‌شود.
2انواع بست کمربندی کدامند ؟
بست‌های کمربندی را‌ می‌توان به دو گروه استنلس استیل و  پلاستیکی تقسیم کرد‌.
3کاربرد بست کمربندی چیست ؟
از این نوع بست برای مهار و بسته‌بندی و نگهداری سیم‌ها و کابل‌ها در میان لوازم جانبی برقی استفاده‌ می‌شود همچنین از بست کمربندی‌ می‌توان در هدایت لوله خروجی ماشین لباسشویی در منزل، درج قیمت روی محصولات در فروشگاه‌ها، بستن برچسب قیمت به یک محصول در قفسه یک فروشگاه، استفاده پلیس و نیروهای نظامی جهت دست بند زدن موقت و قرار دادن محصولات دسته‌ای در قفسه استفاده کرد‌.