لوله پی وی سی

پادکست لوله پی وی سی

عناوین :

لوله پی ‌وی ‌سی یا پلیکا یکی از پرفروش‌‌ترین‌‌ ‌‌لوله‌های فاضلابی است که بیش‌تر درون ساختمان به منظور انتقال فاضلاب و بعضا آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده تشکیل دهنده آن، پلی وینیل کلراید یا پی وی سی نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. این ماده در حال حاضر ۵۰ الی ۶۰ درصد در سازه‌های ساختمانی که به دست بشر ساخته‌ می‌‌شود مصرف می‌شود.‌‌ ‌پی وی سی در ساخت لوله برق، لوله فاضلاب، کانال، لوازمی که نیاز به نصب دارند، صفحات گرامافون، پنجره ها، درب منزل، کف سازی و سقف سازی و در شکل نرم برای عایق و پوسته‌های کابل الکتریکی، توپ‌های بازی، لباس‌های کار و … کاربرد دارد. نمک خام و طعام، مواد تشکیل دهنده اصلی پی وی سی هستند که از نفت سیاه، نمک، کلر و ماده اتیلن به دست می‌آید. پی وی سی پلاستیکی بسیار مستحکم است که با اضافه کردن روان کننده‌ها انعطاف پذیر شده و در مقابل آب و هوا بسیار مقاوم است.

 

انواع لوله پی وی سی

لوله‌ها پی وی سی یا پلیکا به سه دسته مجزا تقسیم می‌شود که هر کدام در شرایط خاص خود و با کاربری‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • لوله پی وی سی با تحمل فشاری ضعیف
  • لوله پی وی سی نیمه قوی
  • لوله پی وی سی فشار قوی

 

 

سه نکته مهم درباره لوله پی وی سی (pvc)‌‌ ‌

  • طول عمر مورد انتظار لوله‌های پی وی سی ۵۰ تا ۷۰ سال است.
  • در برابر مواد شيميايي از مقاومت بالايي برخوردار هستند.
  • داراي وزن سبك هستند و به راحتي در بين سقف كاذب و مكان‌هايي كه دسترسي بدان مشكل است نصب مي‌شود.

 

مقایسه دو مدل لوله پی وی سی

 

تفاوت PVC و UPVC را در زیر برای شما آورده‌ایم.

در نگاه اول شاید بنظر برسد که تفاوت اندکی بین UPVC و PVC وجود دارد، لوله پی وی سی (پلی وینیل کلراید) معمولی است، از لحاظ فیزیکی مقاوم اما سبک وزن است و خاصیت پلاستیکی دارد و انعطاف‌پذیر است. یو پی وی سی پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی است. در واقع، UPVC همان PVC است که غیر پلاستیکی است و سخت و محکم شده است. این محصول در ایالات متحده آمریکا UPVC نامیده می‌شود و از سال 1980 در اروپا به PVCU تغییر نام داد. هر دو جزو لوله‌های پلاستیکی هستند و به طور گسترده در ساختمان استفاده می‌شود. فراتر از شباهت‌های سطحی، این دو نوع لوله به طور متفاوتی تولید می‌شوند و از این‌رو خواص‌های مختلف و تا حدودی کاربردهایی متفاوت در ساخت و ساز و سایر فرایندهای صنعتی دارند‌.‌

لوله پی وی سی-تابان پارس

قیمت لوله پی وی سی برق در تهران

در این مقاله می خواهیم به قیمت لوله پی وی سی برق در تهران بپردازیم قیمت لوله پی وی سی برق در تهران را در جدول زیر به صورت تقریبی بیان کرده ایم برای اطلاع دقیق تر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران با ما تماس بگیرید .

 

ردیفنوع لوله پی وی سی برققیمت لوله پی وی سی برق در تهران
۱  لوله پی وی سی برق  سایز ۱۳/۵ وزن ۹۰۰ گرمی هر شاخه ۶ متری ۲۴۰۰۰ ریال
۲ لوله پی وی سی برق  سایز ۱۳/۵ وزن ۱۰۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۲۶۵۰۰ ریال
۳ لوله پی وی سی برق  سایز ۱۳/۵ وزن ۱۲۰۰ گرمی هر شاخه ۶ متری ۲۹۵۰۰ ریال
۴لوله پی وی سی برق سایز ۱۳/۵ وزن ۱۵۰۰ گرمی هر شاخه ۶ متری ۴۲۵۰۰ ریال
۵ لوله پی وی سی سمنان سایز ۱۳/۵ با مهر استاندارد و ایزو وزن ۸۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۶۵۰۰۰ ریال
۶ لوله پی وی سی سمنان سایز ۱۳/۵ با مهر استاندارد و ایزو وزن ۹۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۷۳۰۰۰ ریال
۷ لوله پی وی سی سمنان سایز ۱۳/۵ با مهر استاندارد و ایزو وزن ۱۰۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۸۰۰۰۰ ریال
۸ لوله پی وی سی سمنان سایز ۱۶ با مهر استاندارد و ایزو وزن ۱۰۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۸۰۰۰۰ ریال
۹ لوله پی وی سی سمنان سایز ۱۶ با مهر استاندارد و ایزو وزن ۱۲۰۰ گرمیهر شاخه ۶ متری ۹۷۰۰۰ ریال

 

این جدول لیست قیمت لوله پی وی سی برق در تهران به طور تقریبی می باشد جهت اطلاع بیشتر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران با ما در تماس باشید.

 

قیمت لوله های pvc و upvc

لوله های پی وی سی دربازار به لوله های خم گرم معروف هستند و برای سایز 13 آن ها 800 گرمی و 900 گرمی در بازار موجود می باشد. لوله های پی وی سی در بازار به صورت لوله های 6 متری موجود هستند و همچنین برای سایز 16 این لوله ها 1000 گرمی وجود دارد. به لوله های یو پی وی سی در بازار لوله های خم سرد میگویند و این لوله ها در بازار به صورت لوله های 13 و 16 در به صورت 6 متری بازار موجود می باشند. این لوله ها بر خلاف لوله های فولادی که به صورت متری در بازار فروخته میشوند به صورت شاخه ای ( هر شاخه 6 متر می باشد) فروخته می شوند.

 

قیمتلوله های پی وی سیشماره
18200 tلوله pvc خم گرم 800 گرم1
20500 tلوله pvc خم گرم 900 گرم2
23000 tلوله pvc خم گرم نمره 16 وزن 1000گرم3
34500 tلوله pvc خم سرد  134
46000 tلوله pvc خم سرد 165

 

نکته ای که در بین لوله های pvc و upvc وجود دارد این است که در لوله های pvc تمامی لوله ها هنگامی که بخواهند خم شوند مانند وقتی که از لوله در نقاط 45 درجه دیوار ها استفاده میکنیم باید گرم شوند یعنی حرارت به آن ها داده شود.در لوله ها upvc هنگام شرایط مشایه هنگامی که بخواهند خم شوند فنر می اندازند و به این دلیل هستن که به لوله های پی وی سی خم گرم و به لوله های یو پی وی سی خم سرد گفته می شود.

 

قیمت لوله پی وی سی برق در تهران ارزان 

قیمت لوله پی وی سی برق در تهران  نسبت به رقبا بسیار ارزان میباشد حتما با کارشناسان ما در این زمینه در ارتباط باشید تا از نظر قیمت لوله پی وی سی برق در تهران  اطلاع کسب کنید.

 

 

ویژگی های لوله پی وی سی برق

لوله های پی وی سی نوعی لوله همه کاره است که لوله کشی مدرن را انجام داده است. PVC را می توان برای زهکشی ، فاضلاب یا لوله های هواکش استفاده کرد ، اما برای آبرسانی مناسب نیست ، در این حالت از لوله مسی بیشتر استفاده می شود. PVC مخفف پلی وینیل کلراید است که ترکیبی است که برای مقاومت و دوام طراحی شده است. این ماده در برابر مواد خورنده ای موجود در پاک کننده ها و سایر مواد شیمیایی خانگی و همچنین در برابر آب های سخت و نرم مقاوم است. در برابر نشت مقاومت می کند و برق ندارد. به همین دلایل انتخاب لوله کشی مدرن و جایگزینی لوله کشی قدیمی است.همه عوامل در قیمت لوله پی وی سی برق در تهران  تاثیر دارد.

 

بیشتر بخوانیم : لوله گلوانیزه چیست؟

 

اندازه لوله پی وی سی برق

اندازه های مختلف ، طول و قطرهای مختلف پی وی سی وجود دارد. لوله ها به گونه ای طراحی شده اند که درون یکدیگر قرار بگیرند و با کمک سیمان ثابت شوند. لوله های PVC با قطر داخلی آنها اندازه گیری می شوند. کوپلینگ اصطلاحی است که برای توصیف اتصال بین دو قطعه لوله PVC بکار می رود. به ویژه هنگامی که آنها بدون زاویه به هم وصل شوند. اتصالات می توانند درجه های مختلفی داشته باشند. به طور معمول آنها ۲۲ ، ۴۵ ، ۶۰ و ۹۰ درجه هستند. پیوند زاویه دار معمولاً آرنج نامیده می شود. همچنین، جهت اطلاع بیشتر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران می توانید با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

لوله پی وی سی-تابان پارس

نصب لوله پی وی سی برق

 

در هنگام نصب لوله های PVC حتماً از لباس محافظ چشم و ماسک استفاده کنید. با استفاده از اره دستی PVC برش بزنید و سپس از ابزار حاشیه زدایی یا نوک اره استفاده کنید تا لبه های زبر مخصوصاً از داخل لوله جدا شود. لوله ها را در کنار هم قرار دهید تا قبل از استفاده از سیمان از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل شود. دقیقاً مشخص کنید که لوله ها به هم وصل می شوند، نکته مهم این است که به محض اینکه سیمان را ریختید باید سریع عمل کنید. همه عوامل در قیمت لوله پی وی سی برق در تهران تاثیر دارد.

وسایل جانبی

وسایل جانبی همچنین به شما امکان می دهد اتصالات و آرنج هایی را درون لوله کشی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، یک اتصالات آرنج می تواند به شما اجازه دهد لوله کشی خود را در حدود ۹۰ سطح تبدیل کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از اتصالات سه راهی به چندین لوله بپیوندید. بنابراین ، لامپ ها فقط لوله ها را وصل نمی کنند. علاوه بر این آنها به شما اجازه می دهند لوله کشی خود را از قبل برنامه ریزی کرده و آن را در خانه خود جا دهید. جهت اطلاع بیشتر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

انواع وسایل

هنگام جستجوی وسایل ، باید اصطلاحات اساسی را بدانید. انواع اساسی وسایل اساسی و همچنین اختصارات آنها. دانستن آنها روند خرید شما را ساده تر می کند. * لغزش – اتصالی بپوشید که قطعاً باید در موقعیت چسبانده شود. ملزومات اساسی معمولی ترین وسایل ساخته شده برای ساختن لوله از داخل لوله است که در جای خود با چسب سیمانی قفل شده است. * MIPT – مخفف حلقوی لوله آهنی نر. این می تواند یک اتصالات رشته ای با داشتن پایان مرد باشد. اینها برای اتصال به هر مورد PVC با پایان FIPT ساخته شده اند. * FIPT – اختصار لوله های آهنی زنان. این می تواند یک اتصالات نخی با داشتن پایان زنانه باشد. اینها برای اتصال به هر مورد PVC با پایان MIPT ساخته شده اند. * SPIG – اختصار Spigot. اینها ابعاد مشابهی دارند زیرا لوله اندازه یکسان است. آنها به جای اینکه این موضوع را مثل یک لغزش بدانند ، قطعه قلاب را قرار داده اند. از آنجا که سیم پیچ ها به دلیل لوله قطر مشابهی دارند ، برای اتصال ۲ با یکدیگر باید از یک لوله PVC ناخوشایند استفاده کنید. برای این نوع اتصالات به چسب احتیاج دارید.

 

نکات خرید لوله پی وی سی برق

هنگام جستجوی وسایل پی وی سی ، ابتدا باید با دقت هر پروژه را سازماندهی کنید. قبل از شروع خرید بدانید چه نوع وسایل مورد نیاز شما نیاز است ، بنابراین دیگر وقت و پول خود را برای خرید وسایل مورد نیاز خود نمی گذرانید. اگر لوله های خود را دارید ، این ممکن است آسان باشد. اگر این کار را نکردید ، سعی کنید تصویری از آنچه باید انجام دهید و انواع لوله هایی را که استفاده می کنید ، در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین محصولات را خریداری کنید. همچنین ، تأمین کننده ای را انتخاب کنید که بازده را بپذیرد ، بنابراین در صورت سفارش موارد نادرست ، به محصولاتی که نمی توانید از آنها استفاده کنید ، گره خورده است. با یکی از این نکات ، شما باید این توانایی را داشته باشید که وسایل PVC خود را به راحتی دریافت کنید.

 

مقاومت در برابر خوردگی

خوردگی در لوله ها به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت آنها یا در اثر واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها و انواع دیگر مواد ایجاد می شود. PVC بودن غیررساننده برق در برابر خوردگی ناشی از واکنشهای الکتروشیمیایی است. بنابراین لوله های پی وی سی بدون نیاز به پوشش های محافظ نصب می شوند. جهت اطلاع بیشتر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

مقاومت در برابر حرارت

PVC در برابر هدایت حرارتی مقاوم است و این باعث می شود لوله های ساخته شده از PVC برای کاربردهای مقاومت حرارتی ایده آل باشند. این خاصیت همچنین باعث می شود لوله های PVC برای مصارف عایق مفید باشند. لوله های ساخته شده از PVC به راحتی آتش نمی گیرند و برای برنامه های کاربردی در مناطق در معرض آتش سوزی بی خطر هستند. این لوله ها می توانند درجه حرارت تا ۱۴۰ درجه فارنهایت را تحمل کنند.همه عوامل در قیمت لوله پی وی سی برق در تهران  تاثیر دارد.

 

مقاومت لوله پی وی سی برق در برابر مواد شیمیایی

این کیفیت لوله های ساخته شده از PVC باعث می شود که آنها در کاربردهای کشاورزی محبوب شوند ، زیرا تحت تأثیر خاک و کود قرار نمی گیرند. به دلیل مقاومت این لوله ها به مواد شیمیایی ، از آنها به عنوان پوشش محافظ برای لوله های فلزی استفاده می شود.

 

سبک وزن بودن لوله پی وی سی برق

لوله های ساخته شده از PVC از نظر وزن بسیار کم هستند و قابلیت حمل و نصب با سهولت را دارند. علاوه بر این ، حداقل انتظار می رود که این لوله ها باعث ایجاد هر نوع آسیب در حین نصب شوند. نصب کم هزینه دیگر مزیت دیگری است که باعث می شود لوله های PVC برای تعداد زیادی از کاربردها ترجیح داده شود. لوله های پی وی سی ساخته شده از مواد پلاستیکی و وینیل ، با دوام ، سختی در برابر صدمات ، ماندگار و ماندگار نیستند و به مرور زمان زنگ نمی زنند ، پوسیدند و نمی پوشند. برای این ویژگی های پر جنب و جوش ، چنین لوله هایی بیشتر در سیستم های آب ، سیم کشی زیرزمینی ، خطوط فاضلاب و مناطق دیگر استفاده می شود. ثابت شده است که این نوع لوله ها برای سیستم های آبیاری مؤثر است و از آن زمان به عنوان یک وسیله مقرون به صرفه و قابل اطمینان برای لوله کشی آب در نظر گرفته شده است. سطح صاف لوله پی وی سی نیز در برابر آلودگی باکتری ها مقاوم است و از این رو بسیاری از شرکت های آب برای سیستم های خود به این لوله ها اعتماد می کنند تا آنها را از آلودگی دور نگه دارند.

 


برای خواندن مطالب درمورد سینی کابل پی وی سی با لوله پی وی سی چه تفاوتی دارد؟ میتوانید:

 

کاربرد های لوله پی وی سی

تعدادی لوله پی وی سی به طور گسترده ای برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شود. اینها همچنین یک ماده مناسب برای گلخانه ها ، زمین های بازی کوچک منزل ، مبلمان ، قاب های اسباب بازی استخر ، اسلحه های کف ، لوازم جانبی کامیون های سفارشی یا حتی مجموعه های بزرگ ساختمان برای کودکان است. این لوله ها به دلیل اصلاح کننده ها و تثبیت کننده های ضربه ای ، مواد محبوب در قاب های پنجره و درب هستند. لوله های پی وی سی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از: لوله های آب PVC- لوله های PVC بزرگتر در حمل آب شیرین از تصفیه خانه ها به منازل و مشاغل استفاده می شوند. لوله های PVC کوچکتر در توزیع آب به غرق ها ، دوش ها و سایر وسایل مورد استفاده قرار می گیرند. جهت اطلاع بیشتر از قیمت لوله پی وی سی برق در تهران با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

نتیجه گیری

لوله پی وی سی به طور رایج نه تنها با مراجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آن است استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. بطور عمومی بیشتر از 50 درصد از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود، زیرا پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سرهم می‌شود.

سوالات متداول لوله پی وی سی

لوله پی ‌وی ‌سی یا پلیکا یکی از پرفروش‌‌ترین‌‌ ‌‌لوله‌های فاضلابی است که بیش‌تر درون ساختمان به منظور انتقال فاضلاب و بعضا آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده تشکیل دهنده آن، پلی وینیل کلراید یا پی وی سی نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. این ماده در حال حاضر ۵۰ الی ۶۰ درصد در سازه‌های ساختمانی که به دست بشر ساخته‌ می‌‌شود مصرف می‌شود.

  • لوله پی وی سی با تحمل فشاری ضعیف
  • لوله پی وی سی نیمه قوی
  • لوله پی وی سی فشار قوی

تعدادی لوله پی وی سی به طور گسترده ای برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شود. اینها همچنین یک ماده مناسب برای گلخانه ها ، زمین های بازی کوچک منزل ، مبلمان ، قاب های اسباب بازی استخر ، اسلحه های کف ، لوازم جانبی کامیون های سفارشی یا حتی مجموعه های بزرگ ساختمان برای کودکان است. این لوله ها به دلیل اصلاح کننده ها و تثبیت کننده های ضربه ای ، مواد محبوب در قاب های پنجره و درب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی