بست کمربندی

 

شرکت تابان پارس عرضه کننده انواع بست کمربندی در سایزهای مختلف میباشد.
بستهای کمربندی وسیله ای برای دسته بندی و سازماندهی کردن انواع سیم ها یا کابل ها می باشند که میتوان از آنها برای بستن دو یاچند شیء به یکدیگر استفاده کرد.بست کمربندی نوعی بست جهت نگهداشتن چند جسم یا کابل در کنار یکدیگر می‌باشد که به دلیل هزینه پایین و سهولت استفاده از آن‌ها، در موارد گسترده‌ای بکار گرفته می‌شود.

بست کمربندی

وسیله ای است از جنس نایلون یا استیل که جهت متراکم نمودن سیم ها در تابلو برق و یا نصب تجهیزات به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بست های کمربندی مخصوص جمع کردن و کنار هم قرار دادن بسیاری از چیز ها مانند کابل،مفتول و… می باشد در واقع بست های کمربندی از اجناسی است که در تمام جعبه های ابزار موجود است و بسیار کاربردی می باشد.

کمربندی

طراحی‌های تولیدکنندگان بعداً به طرح‌های پلاستیکی تغییر کرد.اکثر کمربند کابل‌ها از نواری پلاستیکی دندانه‌دار که در انتهای آن ضامن جمع‌کننده‌ای قرار دارد تشکیل شده‌اند. در این حالت چند کابل می‌توانند به یکدیگر اتصال یابند.به منظور افزایش مقاومت بستهای کمربندی در برابر نور ماوراء بنفش در فضاهای باز ، پلاستیک بکار رفته حاوی حداقل ۲٪ کربن سیاه جهت محافظت از زنجیر پلیمری و افزایش طول عمر بستهای کمربندی می‌باشد.

بستهای کمربندی

از کمربندهای کابل با جنس فولاد ضدزنگ در فضاهای باز یا محیط‌های خطرناک استفاده می‌شوند.بستهای کمربندی برای اولین بار توسط شرکت الکتریکی توماس و بتس، در سال ۱۹۵۸ تحت نام تجاری Ty-Rap اختراع شد.در ابتدا آن‌ها برای مهار سیم هواپیما طراحی شده بودند.در طرح اصلی از یک دندانه فلزی استفاده می‌شد، و هنوز هم قابل تولید هستند.

هنگامی که نوک بستهای کمربندی از درون ضامن عبور می‌کند، ضامن مانع برگشت نوار می‌شود
و حلقه فقط می‌تواند کوچکتر گردد. این بست در صنعت های مختلف از جمله حمل و نقل
مواد غذایی ، مخابرات ، برق ، صنعت ، مصارف خانگی و … کاربرد بسیار گسترده ای دارد .
بستهای کمربندی در طول ها ، عرض ها و قدرت کششی مختلف تولید و ارائه میگردد
و اغلب در دو رنگ سفید و مشکی میباشند.

 

انواع بست کمربندی

 

بست کمربندی فلزی

بست کمربندی

فلزی : درمحیط های های سخت که  به علت گرما ، مواد شیمیایی و سایر عناصر خورنده نیاز به دوام بیشتری می باشد ، بستهای کمربندی فلزی مورد استفاده قرار میگیرد.

بست کمربندی پلاستیکی

بست کمربندی

پلاستیکی یا نایلونی: این نوع بست از شایع ترین بست ها می باشند و دارای مقاومت خوبی در برابر هوا و اشعه ماوراءبنفش در محیط های دما پایین میباشد.

برندهای بستهای کمربندی:

  1. ECOTIE
  2. NSS
  3. YY
  4. MAX
  5. DEDE
  6. MST
  7. ZENITH
  8. KSS
  9. ASS
 
برای دانلود لیست قیمت بست کمربندی کلیک نمایید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی