ساختار کلید و پریز لمسی هوشمند

به طور کلی کلید و پریز لمسی هوشمند امروزی دارای تنوع زیادی هستند که می‌توانند به خوبی با دکوراسیون شما نیز هماهنگ شوند؛ و البته کلید لمسی شاید بهترین نوع این تغییر باشد. کلیدهای لمسی علاوه بر زیبایی و جذابیت خاصی که ارائه می‌دهند؛ کیفیت زندگی شما در خانه را نیز تحت تاثیر مثبت قرار می‌دهد…

کلید و پریز لمسی هوشمند-1

ویژگی‌های کلید لمسی هوشمند

کلیدو پریز لمسی از انواع تکنولوژی‌های لمس مختلف استفاده می‌کند؛ که متداول‌ترین آنها صفحه‌های لمسی خازنی، صفحه‌های لمسی مقاومتی و صفحه‌های لمسی پیزوالکتریک است. قطعا شما پیش از دیدن کلید و پریز لمسی هوشمند قالب این تکنولوژی‌ها را در گوشی‌های هوشمند خود دیده‌اید. صفحه اولین گوشی‌های لمسی از تکنولوژی صفحه لمسی خازنی بهره می‌برد. این صفحات نیازمند فشاری محدود روی صفحه بودند و به کاربر احساسی مبنی بر وجود نوعی مایع ژله مانند زیر صفحه نمایش را متبادر می‌کرد. پس از آن صفحات مقاومتی آمدند. این صفحات دقت بالاتری داشته و حساسیت بیشتری به لمس دارند. این صفحات لمسی را در گوشی‌های هوشمند چند سال گذشته دیده‌اید. اما در کلید و پریزلمسی مسئله انتخاب تکنولوژی صفحات لمسی مسئله متفاوتی است؛ و بسته به نوع و کاربرد صفحه مورد نظر می‌تواند انتخاب متفاوتی داشت. از این رو هنگام انتخاب این موضوع تنها یکی از موضوعات مهم در انتخاب کلید لمسی است. از همه مهم‌تر جالب است که بدانید کلیدهای لمسی قابلیت هماهنگی خوبی با امکانات برق‌کشی ساختمان‌های قدیمی دارند. به نوعی که می‌توانید بدون ایجاد تغییر در سیستم سیم‌کشی ساختمان و با استفاده از همان قوطی‌های تقسیم قدیمی، از مزیت کلید لمسی و کاربردهای آن به بهترین وجه ممکن استفاده کنید.

کدام نوع کلید و پریز لمسی هوشمند بهتر است؟

طراحی ظاهری: پریزهای مستقل در انواع محدودی تولید و به بازار عرضه می شوند. بنابراین از نظر طراحی ظاهری با محدودیت در انتخاب مواجه هستیم. علاوه براین مطابق شکل زیر پس از اتصال آن ها به پریز سنتی، ظاهر پریز تغییر می کند و یک گجت اضافی بر روی آن نصب می شود.

قابلیت جابجایی: انواع مستقل این گجت هوشمند قابلیت جابجایی دارند. در این صورت شما در هر لحظه قادر خواهید بود جای پریز را عوض کنید و دستگاه دیگری را از طریق نرم افزار کاربردی کنترل کنید.قابلیت جابجایی برای ماژول عملگر هوشمند نیز وجود دارد اما جابجایی آن کمی سخت است. چرا که باید پریز را باز کنید و ماژول را از پشت آن به پشت پریز مورد نظر جابجا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی