کنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری

يكي ديگر از توانايي هاي خانه هوشمند قدرت کنترل هوشمند سيستم هاي صوتي و تصويري و يا تجهيزات تكميل كننده اين سيستمهاست. با استفاده ازکنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری می توان موسیقی های مختلفی را در نقاط مختلف ساختمان پخش کرد. در واقع اینگونه به نظر می رسد که هر کدام از قسمت های خانه، نظیر پذیرایی، اتاق خواب، راهرو، آشپزخانه و … دارای یک سیستم پخش موسیقی مجزا و مربوط به خود هستند. حال آنکه این سیستم هوشمند است که موسیقی را به صورت مستقل و با توجه به سلیقه کاربر پخش می نماید. از دیگر امکانات این سیستم ها امکان کنترل تجهیزات صوتی و تصويري نصب شده در سالن هاي کنفرانس و يا آمفي تاتر ها ، باز و بسته كردن پرده های نمايش، كنترل روشنايي در هنگام اجرا و غيره نام برد .

کنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری

يكي ديگر از قابليت های کنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری حذف تمام كنترل هايي است كه در حال حاضر در خانه و يا محل كار شما موجود میباشد. بدين ترتيب كه با در اختيار داشتن پنل لمسي (PDA) و یا به کمک ريموت كنترل سیستم هوشمند، تمامي دستگاههای صوتی و تصویری نظير تلويزيون ، ويدئو، رسيور ماهواره و … به صورت کامل و از هرنقطه از ساختمان تحت كنترل قرار دهید. در بسیاری از خانه ها سيستم های صوتی و تصویری متعددی را جهت استفاده در نقاط مختلف خانه تعبيه می نمايند . به عنوان مثال شما ممكن است چند تلويزيون در خانه داشته باشيد و براي هر کدام يك سيستم صوتي و تصويري مجزا تهيه کرده باشيد . اگر اين كار را نيز نكرده ايد قطعاً تمايل داريد كه قادر به مشاهده تصوير و صداي سيستم صوتي و تصويري اصلي خود بر روي ساير تلویزیون ها باشيد .

با توجه به نیازهای صوتی و تصویری امکانات زیر توسط سیستم‌های کنترل هوشمند سیستم های صوتی و تصویری قابل ارائه می باشد:

1) پخش فایل‌های صوتی در محیط‌های مختلف از یک منبع و همچنین در صورت تمایل پخش یک موسیقی مشترک در همه‌ی فضا‌ها توسط کنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری
بعنوان نمونه: فضای پذیرایی، اتاق خواب‌ها، لابی و نشیمن هرکدام موسیقی جداگانه‌ای پخش کنند و در صورت تمایل یک موسیقی مشترکی را پخش کنند.
2) امکان مدیریت ورودی‌های تصویر مانند تلویزیون، دوربین‌های نظارتی و امنیتی در فضاهای مختلف
3) امکان انتقال صوت و تصویر از محیطی به محیط دیگر با جابجایی شخص یا تغییر توسط کاربر
4) قابلیت یکپارچه سازی آرشیو موزیک و فیلم در سیستم هوشمند و پخش و مدیریت آن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی