مزایای استفاده از لوله های برق پی وی سی

لوله برق چیست؟

لوله برق به لوله هایی گفته می شود که برای پوشش سیم ها و رساناهای برق که از داخل آن عبور می کنند استفاده می شود تا در برابر عوامل خارجی همچون فشار، خوردگی، پارگی و تغییرات دمایی از آنها محافظت کنند. این لوله ها در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و همه اماکنی که به گونه ای با سیم های برق سرو کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد. لوله های برق انواع مختلفی دارند که می توان به کاندوییت های فلزی، لوله های برق پی وی سی ، لوله های گالوانیزه گرم و سرد، لوله های پلی اتیلن، لوله پلی آمید، لوله های خرطومی فلزی و پلاستیکی اشاره کرد.

لوله های برق پی وی سی-1

مزایای لوله برق پی وی سی

مقاومت لوله های برق در برابر خوردگی:

این لوله ها به دلیل جنس موادی که دارند در برابر مایعات و خوردگی های خارجی و داخلی بسیار مقاوم هستند. لوله های برق پی وی سی پایین ترین نرخ شکست و خوردگی را در مقایسه با لوله های آهنی، بتنی، فولادی و آزبست دارند. همچنین در صورتی که این لوله ها در عمق زمین مورد استفاده قرار بگیرند در برابر نفوذ ریشه درختان بسیار مقاوم هستند.

زیست دوستی لوله های برق :

لوله برق پی وی سی دارای کمترین تاثیرات منفی بر روی محیط زیست است و ضایعات کربنی بسیار ناچیزی را وارد طبیعت می کند که آنهم در دراز مدت اتفاق می افتد. همچنین این مواد قابلیت بازیافت خواهند داشت که امتیاز مثبت دیگری برای آنها به حساب می آید.

هزینه های کمتر لوله های پی وی سی:

این لوله ها می توانند هزینه ها را به نسبت قابل توجهی کاهش دهند. با توجه به طول عمر بالای آنها نیازی به تعویض سریع ندارند، هزینه نصب ارزان تری دارند، مقاومت آنها در برابر شکستگی، هزینه حمل و نقل پایین تر و … باعث می شوند که این اطمینان را به مصرف کننده بدهند که به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت به آن نگاه کنند.

مقاومت شیمیایی لوله های برق پی وی سی:

این لوله ها دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر طیف بسیار گسترده ای از مواد شیمیایی هستند به همین دلیل یکی از بهترین مواد برای استفاده در پروژه های زیربنایی هستند چرا که می توانند در برابر اسیدهای قوی، قلیاها، محلول های آبی، هیدروکربن های آلیفاتیک، فلوراید، روغن های معدنی، چربی ها و الکل های مقاومت بسیار خوبی داشته باشند.

انعطاف پذیری بالای لوله های برق پی وی سی:

این لوله با توجه به انعطاف بالایی که دارند می توانند در محیط هایی پر فشار و در عمق ها زیادی مورد استفاده قرار بگیرند.

نصب بسیار سریع و راحت لوله های برق پی وی سی:

نتایج یک آزمایش میدانی در اروپا نشان داده است که لوله های برق پی وی سی٣٠ درصد سریع تر از سایر لوله های آهنی و بتنی زمان نیاز دارد که می تواند در صرفه جویی زمان بسیار مفید باشد. این لوله ها نسبت به لوله های سفالی، فلزی، بتنی و … بسیار راحت و فقط با استفاده از چسب های پی وی سی به هم متصل می شوند.

لوله های برق پی وی سی-2