مزایا و معایب خانه هوشمند

خانه هوشمند مفهومی است که با توسعه تکنولوژی‌های روز در حوزه ارتباطات، شکل جدی به خود گرفته است. منظور از خانه هوشمند افزودن ویژگی‌هایی برای بهبود عملکردهای مختلف آن است. یک خانه هوشمند مجموعه‌ای از اتصالات است که ارتباطات وسایل الکترونیکی شما را با یکدیگر برقرار کرده؛ و از طریق یک سیستم کنترل مرکزی ممکن می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و معایب خانه هوشمند آشنا کنیم.

 

کنترل خانه هوشمند

کنترل خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند

  • آسایش را به زندگی روزانه شما اضافه می‍کند: وقتی خانه خود را تبدیل به ساختمان هوشمند می‌کنید شما قادر خواهید بود تمام وسایل خود را به روش مورد نیاز خود برنامه‌ریزی کنید.همچنین می‌توانید خانه خود را از هر نقطه کنترل کنید.
  • شخصی‌سازی: محصولات زیادی در بازار وجود دارد که نیازی نیست شما تمام آنها را خریداری کنید.به عنوان یک مصرف کننده تصمیم با شماست که کدام یک از وسایل مربوط به خانه های هوشمند را خریداری کنید و به خانه خود اضافه کنید.
  • راحتی در استفاده: خیلی از وسایل مربوط به خانه‌های هوشمند در یک چشم بهم زدن به منزل شما متصل می‌شوند و حتی نیازی به نصب و راه‌اندازی توسط شخص دیگری میست.
  • صرفه‌جویی در هزینه: چراغ‌های هوشمند، ترموستات، تهویه هوای هوشمند و … محصولاتی هستند که به شما امکان کنترل از راه دور را می‌دهد و شما می‌توانید برای آنها زمان خاموش و روشن شدن تعریف کنید.

معایب خانه‌های هوشمند

  • شرکت ورشکست شده : بدترین اتفاقی که می تواند برای دستگاه هوشمند شما بیفتد ،این است که شرکتی که ابزار هوشمند شما را عرضه نموده از دور تجارت خارج شود. هر از گاهی این اتفاق می افتد و اگر آنها سرورهای خود را به طور کل خاموش کنند ، شما تقریباً تمام هزینه ایی که کرده ایید را از دست میدهید.اگر دستگاه به یک سرور وابستگی ندارد و از طریق برنامه دیگری مانند Alexa ، SmartThings ، Google Home یا Homekit کنترل می شود ، ممکن است هنوز کار کند اما به یاد داشته باشید که هیچ گونه پشتیبانی نخواهید داشت و قادر به خرید قطعات جایگزین نخواهید بود.برای دستگاه های کوچک شاید خیلی مهم نباشد اما در مورد دستگاههای هوشمند ،خسارت شما قطعا جدی تر خواهد بود.فناوری به سرعت پیش می رود و برخی از شرکت ها فقط برای رقابت تاسیس نمی شوند. حتما به دنبال دستگاه های خانگی هوشمند معتبر و برند باشید تا این اتفاق برای شما پیش نیاید.
  • شیوه زندگی کم تحرک : با افزایش روزافزون افراد چاق در دنیا ، هر فن آوری ای که سبک زندگی بی تحرک را ترغیب کند ممکن است گزینه ی عاقلانه ایی برای سلامتی نباشد. فناوریهای هوشمند تقریباً خدمات نامتناهی را برای راحتی در خانه را ارائه می دهند.امروزه می توانید غذای خود را در فر گرم کنید ، موسیقی بگذارید و احتمالاً بدون نیاز به برداشتن حتی یک قدم چمن زنی کنید. این به شدت فعالیت بدنی یک جمعیتی که در حال حاضر به شدت تنبلند را به محدود می کند. کمبود فعالیت بدنی یکی از مهمترین دلایل چاقی و چاقی مهمترین عامل خطر بیماریهای قلبی عروقی در سراسر جهان است که خود این موضوع از بزرگترین معایب خانه هوشمند محسوب میشود.با چشم انداز همه اینها ، به راحتی می توان تشخیص داد که پیش آگهی کافی نیست و باید به طور جدی این موضوع پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی