معیار انتخاب سینی کابل

یکی از روش های انتقال کابل در فضاهای صنعتی استفاده از سینی کابل گالوانیزه می باشد.نصب آسان ، مقاومت بالا ، هزینه مناسب ، ایمنی بالا و سهولت در اجرای کابل کشی، استفاده از سینی کابل و نردبان کابل را در صنعت برق رواج داده وجوابگوی مهندسان و پیمانکاران عزیز در اجرای پروژه های صنعتی برق می باشد. حال ما قصد داریم معیار انتخاب سینی کابل مورد بررسی قرار دهیم .

معیار انتخاب سینی کابل :

– نوع و تعداد کابل های پشتیبانی شده
– شرایط محیطی: آیا کابل در معرض شرایط هواشناسی سخت و یا ساختمان قرار می گیرد؟
– حساسیت به خوردگی
– وزن کابل نصب شده
– شعاع خمش کابل و سینی کابل
– آزادی ورودی / خروجی کابل: چگونه کابل در طول سینی اجرا خواهد شد؟
– سهولت نصب
– بسط پذیری: آیا می توان سینی کابل های دیگررا به راحتی اضافه کرد؟
– مقدار گرمای تولید شده
– طول پشتیبانی دهانه های سینی

معیار انتخاب سینی کابل-1

ویژگی های سینی کابل


از جمله ویژگی هایی که سینی کابل ها دارند این است که در برابر آتش غیر اشتعال هستند و قطعات آن متنوع میباشند و به راحتی قابل تغییر شکل در مکان ها و جاهای مختلف که مورد استفاده قرار میگیرد میباشد. مقاومت بالایی در برابر ضربه دارندو هم چنین محصولات سینی کابل کاوه دارای طول عمر بالا و تحمل وزن زیاد
تنوع در سایزهای مختلف و هم چنینی ساخت آن مطابق با استانداردهای جهانی است.در برابر آب و هوای
مرطوب و هم چنین در برابر بخارهای اسیدی مواد شیمیایی مقاوم هستند. در حقیقت از سینی کابل برای کابل کشی ها در تاسیسات الکتریکی و برای محافظت کردن و انتقال دادن کابل های برق در سقف ساختمان و زمین استفاده میشود و به همین خاطر هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ محافظت کاربرد فراوان دارد. در کف سینی سوراخ هایی تعبیه شده است تا در هنگام عبور جریان برق جریان هوا نیز عبور کند و باعث سرد شدن آن شود. سینی کابل ها از جنس های مختلفی ساخته میشوند هم از اهن رنگ شده و استیل و هم از پلاستیک. یکی از جدیدترین جنس ها پی وی سی میباشد که در تاسیسات برقی از آن استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی