نکات مهم قبل از خرید کلید و پریز لمسی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای داشتن یک خانه ، محل کار و… یا به عبارتی کلی برای داشتن محیطی هوشمند علاوه بر امکانات روتین، نیاز به امکان مدیریت یکپارچه و مدرن احساس میشود ، بنابراین هوشمند سازی محیط کار ، خانه و… با استفاده از کلید لمسی یکی از این روش ها است . در این مقاله قصد داریم نکات مهم قبل از خرید کلید و پریز لمسی را شرح دهیم.

نکات مهم قبل از خرید کلید و پریز لمسی

جنس رویه:

اولین نکته ای که باید در خرید کلید لمسی به آن توجه کنید، جنس رویه است. کلیدهای لمسی (هوشمند) با جنس رویه های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. از پلاستیک های معمولی گرفته تا شیشه کریستال و چوب. عموما هنگام خرید کلید لمسی (هوشمند)، به رنگ و ظاهر آن بیشتر توجه می کنیم و به اینکه دکوراسیون داخلی ما را تکمیل کنند. اما نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنیم جنس رویه کلید است. بهتر است کلیدهایی را انتخاب کنید که جنس رویه آن ها ضدخش باشد، چرا که با خش شدن رویه کلید از زیبایی آن کاسته می شود.

خدمات پس از فروش:

برخلاف کلیدهای روشنایی سنتی که ساختار و مکانیزم عملکرد نسبتا ساده ای دارند، کلیدهای لمسی (هوشمند) مکانیزم عملکرد و ساختار الکترونیکی پیچیده ای دارند. از اینرو ممکن است در طول عمر مفیدشان دچار مشکلاتی بشوند و نیاز به تعمیر یا … پیدا کنند. با توجه به هزینه پرداخت شده برای این کلیدها، تعویض کردن کلید معیوب هزینه بالایی دارد. علاوه بر این در صورتی که حتی هزینه تعویض را به جان بخریم، از تفاوت احتمالی ظاهر کلید جدید با کلیدهای قبلی نمی توان چشم پوشی کرد!

نکات مهم قبل از خرید کلید و پریز لمسی-1
تکنولوژی به کاربرده شده برای محل های لمس:

نکته بعدی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن توجه کنید، تکنولوژی محل لمس است. صفحات لمسی تکنولوژی های متفاوتی دارند. بهترین نوع صفحات لمسی، صفحات لمسی خازنی هستند؛ بنابراین بهتر است کلیدهای با صفحه لمسی خازنی تهیه کنید.

تنظیم حساسیت محل های لمس:

با توجه به تفاوت در جنس رویه کلیدها، میزان حساسیت صفحه لمسی باید به گونه ای تنظیم شود که متناسب با ضخامت و جنس رویه کلید باشد. از سوی دیگر حساسیت کلید باید به گونه ای تنظیم شود که حتی کودکان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

توسعه پذیر بودن:

اغلب اصطلاح توسعه پذیر بودن برای اتوماسیون خانه هوشمند به کار برده می شود، اما توسعه پذیر بودن حتی برای کلیدهای لمسی غیر هوشمند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید با توجه به بودجه تعیین شده برای کار، در نظر داریم امسال کلیدهای پذیرایی را با کلیدهای لمسی تعویض کنیم و سال آینده سایر کلیدهای استفاده شده در منزل را تعویض کنیم. سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا سال آینده می توانم کلیدهایی مشابه آنچه امسال خریداری کرده ام پیدا کنم؟

قابلیت توسعه پذیر بودن برای اغلب محصولات تعریف نمی شود چرا که تولیدکنندگان همه ساله محصولات جدیدی عرضه می کنند و احتمال موجود بودن مدل های قدیمی در انبار زیاد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی