ویژگی های سینی کابل

سیستم سینی کابل برای پشتیبانی از کابل های برقی عایق بندی شده برای توزیع برق و ارتباطات استفاده می شود. سینی های کابل به عنوان جایگزینی برای سیستم های سیم کشی باز یا سیم های الکتریکی استفاده می شوند و معمولاً برای مدیریت کابل در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می شوند. آنها به ویژه در شرایطی که تغییرات در سیستم سیم کشی پیش بینی می شود مفید هستند ، زیرا کابل های جدید به جای کشیدن آنها از طریق لوله ، می توانند با گذاشتن آنها در سینی نصب شوند. در ادامه ویژگی های سینی کابل شرح خواهیم داد .

ویژگی های سینی کابل

از جمله ویژگی هایی که سینی کابل ها دارند این است که در برابر آتش غیر اشتعال هستند و قطعات آن متنوع میباشند و به راحتی قابل تغییر شکل در مکان ها و جاهای مختلف که مورد استفاده قرار میگیرد میباشد.مقاومت بالایی در برابر ضربه دارندو هم چنین محصولات سینی کابل کاوه دارای طول عمر بالا و تحمل وزن زیاد تنوع در سایزهای مختلف و هم چنینی ساخت آن مطابق با استانداردهای جهانی است.در برابر آب و هوای مرطوب و هم چنین در برابر بخارهای اسیدی مواد شیمیایی مقاوم هستند.

کاربرد سینی کابل

کاربرد سینی کابل در صنعت و ساختمان: کاربرد سینی کابل درساخت تاسیسات الکتریکی گوناگون می باشد . از سینی کابل ، در جهت زیبایی و منظم نمودن کابل کشی های با تعداد بالا در ساختمان‌ و یا سایر فعالیت هایی صنعتی که نیاز به استفاده از سیم وکابل در مقادیر بالا دارند، مورداستفاده قرار میگیرد.
سینی کابل در انواع مختلفی چون سینی کابل ۴ خم و سینی کابل ۶ خم و با ضخامت های مختلف تولید می گردد. کابل ها می بایست در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند، که این می تواند شامل حرکت‌های عمودی نیز باشد . سینی کابل استاندارد باید با پیچ‌های مخصوص همچون رول بولت (همراه بارابط سینی کابل (به صورت رابط uشکل و یا رابط بغل بند سینی کابل )) به هم پیوسته شوند . همچنین جهت محکم کردن کابلها در درون سینی کابل می توان از بست کمربندی ( بست کابل ) استفاده نمود.

ویژگی های سینی کابل-1