سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل چیست؟

 

Cable tray  اصطلاحی است که برای محافظ‌های انواع سیم‌ها (کابل‌ها) به کار می‌رود.
تقریباً تمام ادارات و کارخانه‌ها و سایر مکان‌های رسمی برای منظم کردن انبوه کابل‌هایشان
نیاز به محافظ‌هایی دارند تا علاوه بر زیبایی و محافظت همه جانبه بتوانند دسترسی
آسانی به کابل داشته باشند.

سینی کابل

اصولاً کابل‌ها پس از نصب و دچار خرابی می‌شوند، یا ممکن است بر اساس شرایطی
نیاز به تغییر زاویه کابل کشی به وجود آید، در این زمان است که استفاده کنندگان
از سینی کابلها به سهولت می‌توانند به کابل‌ها دسترسی داشته باشند و تغییرات
لازم را در مدت زمان کوتاهی لحاظ کنند سیم کشی در تمام طول مسیر باید
از داخل سینی کابلها عبور کند.

در برق رسانی ساختمان‌ها و بناهای صنعتی برای نگه‌داری کابل‌های برق روکش دارو
توزیع توان و همچنین سیستم‌های مخابراتی از سیستم سینی کابل استفاده می‌شود.
این سیستم کابل کشی جزء سیستم های پشتیبانی برای کابل ها و سیم های برق
وفناوری ارتباطات است یک سیستم سینی کابلی از کابلهای حفاظت و پشتیبانی می کند
و به دنبال ارتقا ، گسترش ، پیکربندی و یا انتقال شبکه ها و محافظت از آنها می باشد.

شرکت تابان پارس عرضه کننده انواع سینی کابل ، با بهره گیری از تجربیات پرسنل متخصص
و فعال تولیدات خود را با کیفیت مورد قبول به صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی
نفت و گاز شرکت های تجهیزاتی تاسیساتی و عمرانی و مراکز انبوه سازی
ساختمان عرضه می نماید .

این شرکت قادر به تولید سینی کابل گالوانیزه با آبکاری گالوانیزه آب گرم و سینی کابل رنگی ( گالوانیزه رنگی ) است
شرکت تابان پارس به عنوان یکی از ارائه دهندگان سیستم کابلی ، کیفیت محصولات خویش را بر مبنای استاندارد های جهانی قرار داده است .

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

چرا باید از سینی کابل استفاده کرد؟

عموماً برای سیم‌کشی هر مکان یک نوع محافظت خاص در نظر گرفته می‌شود . به طور مثال در برخی مکان‌ها سیم کشی را از داخل دیوار عبور می‌دهند تا هم منظم باشد و هم در مقابل خطرات احتمالی ایمن گردد. اما در هنگام خراب شدن کابل‌ها زمان و هزینه زیادی را باید متحمل شد. کارخانه‌ها و ادارات مهم برای محافظت از سیم کشی باید راهی مناسب و ایمن انتخاب کنند که با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان تعمیر گردد. به علاوه زیبایی نسبی و محافظت در برابر شرایط محیطی را برایشان به ارمغان بیاورد. با تمام توصیفات به این نتیجه می‌رسیم که با استفاده از این سیستم کابل کشی مناسب با محیط می‌توان از سیم‌کشی‌ها محافظت کرد.

 

نکته کلیدی در رابطه با سینی کابل

یک سیستم سینی کابل ممکن است تحت تأثیر انبساط و انقباض حرارتی قرار گیرد که این موضوع باید در زمان اجرای سینی گذاری مد نظر قرار گیرد. برای تعیین تعداد صفحات اتصال سینی مورد نیاز برای توسعه طول سینی، طول سینی کابل مستقیمی که می‌توان اجرا کرد و تفاوت کل بین حداقل دمای زمستان و حداکثر دمای تابستان را در نظر بگیرید. برای عملکرد درست، صفحات توسعه طول سینی نیاز به تنظیم دقیق فاصله بین سینی‌ها دارند.

ساخت سینی کابل

سوراخکاری و برش سینی کابل: سوراخکاری و برش‌کاری از مراحل اولیه تولید بعد از انتخاب ورق است. برش قطعات سینی کابل معمولا با دستگاه برش دارای مدار NC انجام می‌گیرد .

خمکاری سینی کابل : خمکاری سینی کابل با استفاده از دستگاه‌های دارای مدار NC‌ صورت می‌گیرد. خمکاری در درجات و زوایای مختلف، و با توجه به ضخامت ورق مورد استفاده انجام می‌شود. کیفیت و تعداد خم نیز مهم است و به افزایش مقاومت سینی کابل جهت تحمل بار بیش‌تر ​کمک می‌کند.

جوشکاری سینی کابل: جوشکاری سینی کابل شامل همه قطعات نمی‌شود و عمدتا شامل اتصالات جوشکاری است. در تولید اتصالات سینی کابل بیش‎تر از جوشکاری استفاده می‌گردد . این اتصالات مانند سه راهی، زانوی 90 درجه و دیگر فیتینگ‌ها که خود از چندین قطعه در کنار هم تولید می‌شوند .

بازرسی نهایی سینی کابل: کلیه قطعات تولید شده پیش از عملیات بسته بندی باید مورد تست و بازبینی مجدد قرار گیرد.‌ این امر باعث می‌شود تا از بسته‌بندی و ارسال قطعات معیوب جلوگیری گردد.

نتیجه گیری

استفاده از سینی کابل در کابل کشی بسیار معقول و به صرفه است زیرا باعث می‌شود تا علاوه بر اینکه مجموعه زیادی از کابل‌ها از حفاظت برخوردار شوند (معبر ایمنی برای انتقال سیم‌ها است، به این معنی که یک مجموعه ساختمانی را از خطرات ناشی از سیم کشی مثل آتش سوزی ایمن نگه می‌دارد.)، به طور منظم و از یک مسیر عبور کنند. که این مزیت و کاربرد مفید باعث دسترسی آسان به سیم کشی مجموعه نیز می‌شود.

چرا باید از سینی کابل استفاده کرد؟

عموماً برای سیم‌کشی هر مکان یک نوع محافظت خاص در نظر گرفته می‌شود . به طور مثال در برخی مکان‌ها سیم کشی را از داخل دیوار عبور می‌دهند تا هم منظم باشد و هم در مقابل خطرات احتمالی ایمن گردد. اما در هنگام خراب شدن کابل‌ها زمان و هزینه زیادی را باید متحمل شد. کارخانه‌ها و ادارات مهم برای محافظت از سیم کشی باید راهی مناسب و ایمن انتخاب کنند که با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان تعمیر گردد. به علاوه زیبایی نسبی و محافظت در برابر شرایط محیطی را برایشان به ارمغان بیاورد.

سینی کابل چیست؟

Cable tray  اصطلاحی است که برای محافظ‌های انواع سیم‌ها (کابل‌ها) به کار می‌رود.تقریباً تمام ادارات و کارخانه‌ها و سایر مکان‌های رسمی برای منظم کردن انبوه کابل‌هایشان نیاز به محافظ‌ هایی دارند تا علاوه بر زیبایی و محافظت همه جانبه بتوانند دسترسی آسانی به کابل داشته باشند.

اجرای سینی گذاری به چه شکل است؟

یک سیستم سینی کابل ممکن است تحت تأثیر انبساط و انقباض حرارتی قرار گیرد که این موضوع باید در زمان اجرای سینی گذاری مد نظر قرار گیرد. برای تعیین تعداد صفحات اتصال سینی مورد نیاز برای توسعه طول سینی، طول سینی کابل مستقیمی که می‌توان اجرا کرد و تفاوت کل بین حداقل دمای زمستان و حداکثر دمای تابستان را در نظر بگیرید. برای عملکرد درست، صفحات توسعه طول سینی نیاز به تنظیم دقیق فاصله بین سینی‌ها دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی