ابعاد سه راهی سینی کابل

از مهم ترین موارد استفاده از سه راهی سینی در زمان است که از کابل کشی در سینی کابل در انشعابات استفاده می شود و همچنین در ارتباط بین سینی کابل های مختلف می باشد. در این مقاله قصد داریم ابعاد سه راهی سینی کابل را شرح دهیم.

سه راهی سینی کابل جهت ارتباط بین سینی کابل های سایز های مختلف در انشعابات استفاده شده و از ورق گالوانیزه گرم تولید می گردد. بصورت سه راهی عمودی و افقی و همچنین داخلی و خارجی تولید می گردد.

انواع سه راهی سینی کابل

 

  1. سه راهی سینی کابل عمودی
  2. سه راهی سینی کابل افقی
  3. سه راهی سینی داخلی
  4. سه راهی سینی خارجی

ابعاد سه راهی سینی کابل

زوایای 45 و 90 درجه هم جز زاویه های رایج در تولید به شمار می روند. همچنین بد نیست اشاره کنیم که این دسته از انشعابات را معمولا از ورق گالوانیزه گرم تولید می کنند. دلیل این کار هم جلوگیری از زنگ زدن بیرونی و داخلی سه راهی نردبان کابل در گذر زمین و برخورد با اکسیژن است.

ابعاد سه راهی سینی کابل

این دسته از انشعابات در ضخامت ها، ارتفاع ها و همچنین زوایای مختلفی طراحی و تولید می شوند. به طور معمول از نظر ضخامت دارای پنج مدل 1، 1.25، 1.5، 2 و 2.5 میلیمتری هستند. اگر بخواهیم از نظر ارتفاع آن ها را بررسی کنیم می توانیم به مدل های 3، 4، 5 و 6 سانتی متری اشاره داشته باشیم.

ابعاد سه راهی سینی کابل

سه راهی سینی کابل

در محیط های خشک و گرم می توان از ورق های گالوانیزه فابریک نیز استفاده نمود. در این نوع سینی ها ، محل های برش و پانچ فاقد پوشش روی است که در صورت وجود رطوبت در محیط امکان زنگ زدن خواهند داشت. سینی ها به طور معمول در شاخه های 3 متری ساخته می شود مگر اینکه کارفرما مشخصات دیگری طلب نماید.

سه راهی سینی کابل

در حقیقت سینی های کابل فلزی از ورق فولادی معمولی یا ورق استیل زنگ نزن ساخته می شود.
ضخامت سینی ها ، عرض و ارتفاع آنها و تعداد خم های واقع در لبه های بالای آنها بر مبنای
مشخصات بارگذاری و تعداد و نوع کابل ها، توسط کارفرما معین می شود.
سینی های ساخته شده از ورق فولادی در وان های روی مذاب به صورت عمقی گالوانیزه می شود
(HDG) . در محیط های اسیدی و خورنده از ورق استیل زنگ نزن ( ترجیحاً 316 L) استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی