انواع جنس سینی کابل

انتخاب مناسب با توجه به جنس به کار رفته در سینی کابل

محیطی که سینی کابل در آن به کار می رود در تعیین نوع سینی کابل بسیار اهمیت دارد، اگر در محيطي كه در معرض هواي شرجي و مرطوب و نم قرار دارد بخواهیم از سینی کابل استفاده كنيم بايد سيني كابلي باشد كه در مقابل اين جريانات مقاومت بالایی داشته باشد اين نوع سيني كابل از جنس سيني كابل گالوانيزه گرم ابكاري شده است. سيني كابل گالوانيزه گرم طول عمري بيشتري نسبت به سيني كابل گالوانيزه معمولی را دارا ميباشد. اما محیطی که برای نصب سینی کابل انتخاب کرده ایم فضایی مملو از بخارهای اسیدی می باشد جنس سینی کابل باید از جنس استیل ضد باشد که در برابر خوردوگی اسید روغن و آمونیاک بسیار مقاوم است. این نوع از سینی کابل ها در این چنین محیط هایی عمر بسیار طولانی نیز دارند. انواع جنس سینی کابل در انتخاب سینی کابل بسیار مهم است.

انواع جنس سینی کابل

سینی کابل آلومینیومی: سینی های کابل ساخته شده توسط آلومینیوم به عنوان سینی های آلومینیومی شناخته می شوند. معمولا این نوع از سینی کابل به دلیل مقاومت بالا نسبت به وزن خود، دوام زیاد در برابر خوردگی و راحتی نصب، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. آنها همچنین مزایای دیگری از جمله وزن سبک (نزدیک به نسبت 50٪ از سینی فولادی)، تعمیر و نگهداری ارزان را دارند و همچنین جنس این سینی ها که آلومینیومی و غیر مغناطیسی هستند باعث می شود که منجر به کاهش تلفات الکتریکی شود.

سینی کابل فولادی: مزیت های اصلی استفاده از سینی کابل استیل، قدرت بالای آن و هزینه کم است.
معایبی که در این مدل از سینی کابل می توان مشاهده کرد. عبارتند از وزن بالا، هدایت الکتریکی کم و مقاومت نسبتا ضعیف در برابر خوردگی.
بنابراین برخی از شرکت ها پوشش و آبکاری خاص در بهبود میزان مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می کنند. از این موارد می توان به پیش گالوانیزه، گالوانیزه گرم (پس از ساخت)، اپوکسی و رنگ های خاص اشاره کرد. این نوع از سینی کابل استقامت مکانیکی بسیار بالایی دارند و توسط فرآیند شکل گیری با نورد مستمر ساخته می شوند. در نتیجه فرآیند فرم دهی و اکسترود باعث افزایش استقامت در سینی کابل فولادی می گردد.

انواع جنس سینی کابل-1

سینی کابل از جنس فولاد ضد زنگ: فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر رنگدانه ها، مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی غیر آلی در دمای بالا است. بعضاً مشاهده می شود که در مکان هایی نیاز به سینی کابل می باشد،
ولی به جهت رطوبت بسیار بالا شاهد خورندگی بیش از حد هستیم، همانند کارخانجات فراورده های شیر که همواره نیاز به استریل کردن کل محیط با مواد شوینده قوی دارند، بنابراین در این گونه محیط ها حتما باید از سینی کابل استیل استفاده نماییم. سینی کابل استیل ضد زنگ علاوه بر زیبایی، استحکام بالا و مقاومت زیادی در برابر خورندگی نسبت به دیگر سینی کابل ها دارد. این نوع از سینی کابل به نسبت دیگر سینی کابل ها دارای قیمت بالاتری بوده بنابراین میزان متقاضی کمتری در بازار خرید و فروش سینی کابل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی