اهمیت استفاده از سینی کابل

سینی کابل یا cable tray (پی وی سی یا فلزی گالوانیزه) در تأسیسات الکتریکی کاربرد دارد. از این ابزار در جهت زیبایی و مرتب بودن کابل کشی‌هایبسیار زیاد و هچنین جهت نصب انواع مهتابی در زیر آن‌ها در ساختمان‌ها استفاده می‌شود.کابل‌ها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این شامل حرکت‌های عمودی نیز می‌شود. نوع جدید این سینی‌ها سینی‌های پی وی سی می‌باشد. سینی کابل pvc به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص مناسب برای استفاده در سیستم های تأسیسات برق می‌باشد. در ادامه قصد داریم اهمیت استفاده از سینی کابل را شرح دهیم.

اهمیت استفاده از سینی کابل

سینی کابل به عنوان یک محافظ مکانیکی استفاده می شود که می تواند مسیر کاملی را برای عبور مقادیر زیادی از کابل های برق یا تلفن در کف یا سقف ایجاد نماید. یک سینی کابل، به یک واحد یا مجموعه ای از واحدها یا بخش ها و اتصالات اطلاق می شود
که در یک سیستم ساختاری متمرکز و واحد مورد استفاده قرار می گیرد، و به طور ایمن کابل ها و مسیرهای اتصال را پشتیبانی می کند. سینی های کابلی از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا پلاستیک فشرده و یا جنس شیشه نشکن ساخته شده است. مواد این سینی های کابل بر اساس نوع مکان، و کاربرد آن در مجموعه ی مورد استفاده، انتخاب می شوند. به این معنی که محیط نصب (و موضوعات مربوط به خوردگی و شرایط الکتریکی) نقش اصلی در انتخاب نوع سینی کابل را بر عهده دارد. استفاده از سینی کابل در شرکت ها و مجموعه های بزرگ به جهت نصب آسانی که به آن اشاره کردیم بسیار کاربردی می باشد. بدین ترتیب هم می توان مسیر برخی از کابل کشی ها را به راحتی تغییر داد و یا حتی کابل های جدید را به سیستم سیم کشی اضافه کرد.

اهمیت استفاده از سینی کابل-1

سینی کابل به عنوان یک محافظ مکانیکی استفاده می شود که می تواند مسیر کاملی را برای عبور مقادیر زیادی از کابل های برق یا تلفن در کف یا سقف ایجاد نماید. یک سینی کابل، به یک واحد یا مجموعه ای از واحدها یا بخش ها و اتصالات اطلاق می شود که در یک سیستم ساختاری متمرکز و واحد مورد استفاده قرار می گیرد،
و به طور ایمن کابل ها و مسیرهای اتصال را پشتیبانی می کند. سینی های کابلی از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا پلاستیک فشرده و یا جنس شیشه نشکن ساخته شده است. مواد این سینی های کابل بر اساس نوع مکان، و کاربرد آن در مجموعه ی مورد استفاده، انتخاب می شوند. به این معنی که محیط نصب (و موضوعات مربوط به خوردگی و شرایط الکتریکی) نقش اصلی در انتخاب نوع سینی کابل را بر عهده دارد.
استفاده از سینی کابل در شرکت ها و مجموعه های بزرگ به جهت نصب آسانی که به آن اشاره کردیم بسیار کاربردی می باشد. بدین ترتیب هم می توان مسیر برخی از کابل کشی ها را به راحتی تغییر داد و یا حتی کابل های جدید را به سیستم سیم کشی اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی