فواید کلید و پریز لمسی

یکی از مباحثی که همواره در زیبا سازی محیط های مختلف مورد توجه قرار می گیرد، اهمیت به روشنایی یک فضا است. پرداختن به کیفیت روشنایی یک فضای داخلی از نیازهای اساسی انسان است. پس در راستای تحقق این نیاز تمام ابزارهایی که برای روشن کردن محیط استفاده می شوند به اندازه ی خود منبع نور، از اهمیت بالایی برخوردارند. در حقیقت کلید و پریز لمسی نقش اساسی را در یک ساختمان دارند. آن ها برای خاموش و روشن کردن و همچنین هدایت کردن جریان انرژی به دستگاه های گوناگون می باشند. در واقع فواید کلید و پریز لمسی بسیار زیاد است. با کلید ها می توان لامپ ها را روشن نمود و از طریق پریزها می شود دستگاه های مختلف از جمله:

  • رایانه
  • یخچال
  • گیرنده های مختلف
  • موبایل ها

در ادامه قصد داریم شما را با فواید کلید و پریز لمسی آشنا کنیم.

فواید کلید و پریز لمسی-1

فواید کلید و پریز لمسی:

1- کلید و پریز لمسی علاوه بر شیوه ی لمس مستقیم پل ها می توانند توسط ریموت کنترل و یا در خانه هوشمند، از روی مانیتور لمسی قابل دسترسی باشند.

2- هیچ گونه تداخلی در کارکرد مناسب و هماهنگ انواع کلید لمسی های موجود در بازار با طیف گوناگون لامپ های رشته ای، مهتابی، فلورسنتی ، هالوژنی و ال ای دی وجود ندارد.

3- نوع دیگری از کلید و پریز لمسی ، کلید های ترموستاتیکی می باشند که قابلیت انتقال دمای محیط به پردازنده مرکزی سیستم جهت برنامه ریزی و نمایش دمای محیط را دارند. علاوه بر این کلیدهای لمسی ترموستاتیک، قابلیت هماهنگ شدن با انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی منزل را داشته و می توانند با کنترلی هوشمند تاثیر بسزایی بر کاهش مصرف انرژی داشته باشند.

4- در ساخت برخی از کلیدهای لمسی از نور LED تحت عنوان(night light) بهره گیری شده و موقعیت این LED ها در صفحه نمایش کلید در نظر گرفته شده است. هدف از قرار دادن این آپشن علاوه بر بحث زیبایی شناسی داشتن دید مناسب در تاریکی می باشد.

5- از کلیدهای لمسی می توان در اجرای کلیه ی سناریوهای خانه هوشمند بهره برد.

6- رنج گسترده ای از ولتاژهای مصرفی در تکنولوژی ساخت انواع کلیدهای لمسی وجود دارد که متناسب با شرایط پروژه می توان از آن بهره برد.

7- استفاده از تکنولوژی پوشش پنل شیشه ای به جای پلکسی افزون بر دارا بودن خاصیت ضدخش، موجب انتقال بهتر و سریع تر واکنش لمس کاربران می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی