نردبان کابل

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل ساختاری فلزی است و از دو ریل جانبی تشکیل شده است که توسط رینگ‌های مختلفی به هم وصل شده‌اند. این نوع نردبان با اتصالات مختلف و بخش‌های طولانی و مستقیم طراحی شده که باعث می‌شود سطوح یا جهت‌های سیم کشی از هر گونه تغییر بی نیاز باشند. این نردبان از قوی‌ترین محصولات موجود جهت حمایت از کابل‌ها به حساب می‌آید. از آنجا که این نردبان، توانایی بیش‌تری را در مسافت‌های بسیار طولانی ارائه می‌دهد، توصیه می‌شود برای سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه و برای توزیع حجم زیاد کابل‌ها از آن‌ها استفاده شود. نردبان کابل از بین روش‌های مختلف سیم کشی می‌تواند مزایای بیش‌تری داشته باشد.

انواع نردبان کابل

در صنایع مختلف از این نوع نردبان برای نگهداری کابل‌های برق استفاده می‌شود.  در سیستم‌های مخابراتی، بناهای صنعتی و برق رسانی ساختمان‌ها از این نوع نردبان استفاده می‌شود. این نوع نردبان از نوع‌های مختلف و زیادی برخوردار است. از این نوع نردبان به عنوان جایگزین برای سیستم‌های کاندوعیت یا سیم کشی باز استفاده می‌شود. همچنین در اماکن صنعتی و تجاری نیز از این نوع نردبان استفاده می‌شود. استفاده از انواع نردبان  در تغییر روند کابل کاشی می‌تواند بسیار مفید باشد.

سه نکته مهم درباره نردبان کابل

نکاتی که قبل از خرید این نوع نردبان باید به آن‌ها توجه کنید و با رعایت آن‌ها می‌توانید با اطمینان بیش‌تری خرید کنید به شرح زیر است :

تعیین مسیرهای کابل کشی: قبل از شروع نصب کردن این نوع نردبان باید مشخص کرد که سیم‌ها دارای چه مبدا و چه مقصدی می‌باشند. این کار باعث می‌شود تا نیاز ما برای خرید زانویی، سه راهی، چهار راهی و هر گونه اتصالات اضافه واضح و روشن شود.

تشخیص و رفع تمامی مخاطرات ایمنی: ابتدا باید مشخص کرد که آیا در محیط امکان آسیب به سیم‌ها و رخ دادن آتش سوزی وجود دارد یا ندارد. قبل از خرید نردبان باید هر چیزی را که امنیت ساکنین و سیم‌ها را به خطر می‌اندازد را رفع کرد.

بررسی محیط: باید محیطی را که قرار است سینی کابل در آن نصب شود را کاملا مورد ارزیابی قرار داد. این کار باعث می‌شود تا ارتفاع مورد نیاز این نوع نردبان و فضای اشتغالی مشخص گردد.

نصب نردبان کابل

از این نوع نردبان برای انتقال کابل به داخل کارخانجات و ساختمان مسقف فلزی و در محیط‌ های بیرونی و در مکان‌هایی که دارای سقف است استفاده می‌شود. این نردبان از ورق گالوانیزه تولید می‌شود. مراحل نصب با ترتیب زیر می‌باشد:

 • سنجش مواد اولیه مورد نیاز
 • انتخاب مسیرها
 • استفاده کردن از اتصالات
 • فاصله استاندارد میان پایه
 • استفاده کردن از پیچ و مهره
 • سنجس محیط
 • آغاز مراحل نصب
 • سنجش محیط :قبل از شروع هر کاری باید محیط کار را از نظر فضا اشتغالی و ارتفاع نصب نردبان مورد بررسی قرار داد.
 • آغاز مراحل نصب: بعد از اطمینان از سالم بودن تمامی اتصالات و قطعات باید به سراغ نصب این نوع نردبان رفت. در صورت نصب این نوع نردبان بر روی زمین باید حداقل ۱۰ سانتی متر از سطح زمین فاصله داشته باشد و اگر قصد نصب این نوع نردبان بر سقف را دارید باید بین ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر فاصله را رعایت شود.
نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل ساختاری فلزی است و از دو ریل جانبی تشکیل شده است که توسط رینگ‌های مختلفی به هم وصل شده‌اند. این نوع نردبان با اتصالات مختلف و بخش‌های طولانی و مستقیم طراحی شده که باعث می‌شود سطوح یا جهت‌های سیم کشی از هر گونه تغییر بی نیاز باشند.

قوی ترین محصول جهت حمایت از کابل چیست ؟

نردبان کابل از قوی‌ترین محصولات موجود جهت حمایت از کابل‌ها به حساب می‌آید. از آنجا که این نردبان، توانایی بیش‌تری را در مسافت‌های بسیار طولانی ارائه می‌دهد، توصیه می‌شود برای سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه و برای توزیع حجم زیاد کابل‌ها از آن‌ها استفاده شود.

قبل از خرید نردبان کابل باید به چه نکاتی توجه کرد ؟
 • تعیین مسیرهای کابل کشی
 • تشخیص و رفع تمامی مخاطرات ایمنی
 • بررسی محیط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× پشتیبانی