سینی کابل و لدر

لدر کابل چیست؟

برای جابجایی کابل در ارتفاعات نا هموار از لدر کابل استفاده می کنند.این ها را نردبان کابل نیز می نامند.معمولا لدر کابل را از جنس ورق گالوانیزه می سازند.لدر کابل معمولا در طول دو متر و عمق 6سانت و فاصله پله های 25 سانت تولید می شود.گروه صنعتی پارس صنایع تولید کننده لدر کابل گالوانیزه می باشد.از تولیدات این گروه صنعتی در زمینه لدر کابل و محصولات مشابه می توان به سینی کابل،نردبان کابل،متعلقات نردبان کابل و تابلو برق اشاره کرد.لدر کابل گالوانیزه را در دو مدل گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید می کنند.در مدل آبکاری سرد در ابتدا ورق گالوانیزه سرد را برش،پانچ و خمکاری می کنند ولی در مدل آبکاری گرم ابتدا ورق آهن را برش،پانچ و خمکاری می کنند و در پایان وارد وان آبکاری کرده تا به آبکاری روی سینی آسیبی وارد نشود. در حقیقت از سینی کابل و لدر جهت انتقال کابلهای شبکه و کابل های برق از نقطه ورود به اتاق تا محل چیدمان رک و یو پی اس استفاده میشود . لدر ها و سینی ها بنا به محدودیت های اتاق سرور و چیدمان رک ها ممکن است از بالای سقف کاذب و یا از زیر کف کاذب و یا حتی از پشت دیوار های کاذب عبور کنند .

سینی کابل و لدر

لدر ها از جنس ورق گالوانیزه و سینی ها از جنس ورق گالوانیزه و یا پی وی سی تشکیل شده اند .مدل زیمنسی و لدر NEC یکی از بهترین روش ها و ابزارهای هدایت حجم انبوهی از کابل ها میباشد. از آنجایی که اتاق سرور و مراکز کنترل مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و سرورها بوده لذا مقدار کابل ها در این مراکز نیاز به مسیر دهی مناسب و استاندارد دارد. از این رو از این وسیله ها با توجه به حجم کابل کشی و مقدار تجهیزات قبل از اجرای کف کاذب استفاده میگردد. اصولا قبل از اجرا می بایست نوع سینی و عرض آن انتخاب شده و در نقشه های فنی کلیه ی مسیر ها همراه با جزئیات مشخص گردد.

این نکته شایان ذکر است که برای حفاظت از کابل‌ها از نگهدارنده کابل که نردبان کابل یا (لدر) نامیده می‌شود استفاده می‌کنند. نردبان کابل یا ladder عموماً به‌عنوان بهترین نوع از محصولات نگهداری و محافظت از کابل‌ها و سیم‌کشی‌ها در نظر گرفته می‌شود. لدر کابل را نردبان کابل نیز می‌نامند. نردبان کابل بیشتر در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سیم‌ کشی به‌ صورت عمودی انجام می‌شود.لدر کابلجنس لدر کابل معمولاً از جنس ورق گالوانیزه در دو مدل گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید می‌شود. لدر کابل را بیشتر در عرض‌های 50،40،30،20 و 60 سانت مصرف می‌کنند. عمق نرمال لدر کابل بیشتر 6 سانت می‌باشد و در بعضی موارد 10 سانت نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد.